TAP107K006SRW
KYOCERA AVX
Producto No:
TAP107K006SRW
Descripción:
CAP TANT 100UF 10% 6.3V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code H
Height - Seated (Max) 0.413" (10.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.276" Dia (7.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.6Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF