TAP475K050HSB
KYOCERA AVX
Producto No:
TAP475K050HSB
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP TANT 4.7UF 10% 50V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code G
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.250" (6.35mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm
Series TAP
Type Conformal Coated
Package / Case Radial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 µF