TAP475M050SRS
KYOCERA AVX
Producto No:
TAP475M050SRS
Descripción:
CAP TANT 4.7UF 20% 50V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code G
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 50 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.5Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 4.7 µF