TAP476K006SCS
KYOCERA AVX
Producto No:
TAP476K006SCS
Descripción:
CAP TANT 47UF 10% 6.3V RADIAL
En stock : 697
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code F
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 2Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF