TAP476K010GSB
KYOCERA AVX
Producto No:
TAP476K010GSB
Descripción:
CAP TANT 47UF 10% 10V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code G
Height - Seated (Max) 0.453" (11.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.125" (3.18mm)
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia (6.50mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.7Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF