TAP685M025SRS
KYOCERA AVX
Producto No:
TAP685M025SRS
Descripción:
CAP TANT 6.8UF 20% 25V RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia (5.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 1000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 3.1Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 6.8 µF