TARQ474M035
KYOCERA AVX
Producto No:
TARQ474M035
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP TANT 0.47UF 20% 35V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code Q
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.085" Dia x 0.250" L (2.16mm x 6.35mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 13Ohm
Series TAR
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 0.47 µF