TARR105K035
KYOCERA AVX
Producto No:
TARR105K035
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP TANT 1UF 10% 35V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.291" L (2.50mm x 7.40mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 8Ohm
Series TAR
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 1 µF