TARR225M025
KYOCERA AVX
Producto No:
TARR225M025
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP TANT 2.2UF 20% 25V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code R
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.291" L (2.50mm x 7.40mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 6Ohm
Series TAR
Type Molded
Package / Case Axial
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 2.2 µF