TARW156M020
KYOCERA AVX
Producto No:
TARW156M020
Descripción:
CAP TANT 15UF 20% 20V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code W
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.169" Dia x 0.409" L (4.30mm x 10.40mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.3Ohm
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 15 µF