Hogar / Wire to Board / TB009-508-03BE
minImg
TB009-508-03BE
CUI Devices
Producto No:
TB009-508-03BE
Fabricante:
CUI Devices
Descripción:
TERMINAL BLOCK, SCREW TYPE, 5.08
En stock : 2650
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Wire Termination Screw - Rising Cage Clamp
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Screw Thread M3
Contact Material - Plating Copper Alloy - Tin Plated
Positions Per Level 3
Screw Material - Plating Steel - Zinc Plated
Torque - Screw 0.5 Nm (4.4 Lb-In)
Housing Material Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color Blue
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Wire Gauge 12-26 AWG
Number of Levels 1
Series TB009-508
Voltage 300 V
Mfr CUI Devices
Pitch 0.200" (5.08mm)
Mating Orientation Horizontal with Board
Clamp Material - Plating Copper Alloy - Nickel Plated
Features Interlocking (Side)
Package Bag
Current 20 A