Hogar / Tantalum Capacitors / TBME107K020LBSB0823
minImg
TBME107K020LBSB0823
KYOCERA AVX
Producto No:
TBME107K020LBSB0823
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP TANT 100UF 10% 20V 2917
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code E
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 35mOhm
Ratings COTS
Series TBM
Type Molded
Package / Case 2917 (7343 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 100 µF