TC33X-2-503E
Bourns Inc.
Producto No:
TC33X-2-503E
Fabricante:
Bourns Inc.
Descripción:
TRIMMER 50K OHM 0.1W J LEAD TOP
En stock : 2659
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Termination Style J Lead
Tolerance ±25%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.150" x 0.142" Face (3.80mm x 3.60mm)
Temperature Coefficient ±250ppm/°C
Product Status Active
Resistance 50 kOhms
Series Trimpot® TC33 - Open Frame
Power (Watts) 0.1W, 1/10W