Essentra Components
Producto No:
TCBS-16-19
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 1"
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Support Panel Thickness | 0.062" (1.57mm) 1/16" |
| Material | Nylon |
| Mounting Type | Screw Mount |
| Product Status | Active |
| Series | Richco, TCBS |
| Mounting Hole Diameter | - |
| Length - Overall | 1.402" (35.60mm) |
| Between Board Height | 1.000" (25.40mm) 1" |
| Mounting Panel Thickness | - |
| Mfr | Essentra Components |
| Holding Type | Snap Lock |
| Support Hole Diameter | 0.157" (3.99mm) |
| Features | M3.5 Thread |
| Package | Bulk |
| Base Product Number | TCBS-16 |