TCKIV105PT
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
TCKIV105PT
Descripción:
TANT 10% 35V 1UF P CASE LP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code P
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.081" L x 0.053" W (2.05mm x 1.35mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 11Ohm
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 1 µF