TCKOG475ST
Cal-Chip Electronics, Inc.
Producto No:
TCKOG475ST
Descripción:
TANT 10% 4V 4.7UF S CASE LP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code S
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 4 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 10Ohm
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Cal-Chip Electronics, Inc.
Capacitance 4.7 µF