TDE4100103
Quantic Evans
Producto No:
TDE4100103
Fabricante:
Quantic Evans
Descripción:
Wet Tantalum
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code -
Height - Seated (Max) 0.755" (19.18mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing 0.400" (10.16mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.400" L x 1.400" W (35.56mm x 35.56mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 15mOhm
Ratings -
Series TDE
Type Hermetically Sealed
Package / Case Radial, Can
Mfr Quantic Evans
Capacitance 10.4 mF