TE20A0603N01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
TE20A0603N01
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5.9V 15W
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE
Input Connector IEC 320-C8
Size / Dimension 3.31" L x 1.85" W x 1.22" H (84.0mm x 47.0mm x 31.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.5A
Series TE20 (20W)
Power (Watts) 15 W
No Load Power Consumption 100mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 5.9V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC