TE60A1203Q01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Producto No:
TE60A1203Q01
Descripción:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 12V 60W
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
Approval Agency CE
Input Connector IEC 320-C18
Size / Dimension 4.25" L x 2.67" W x 1.29" H (108.0mm x 67.9mm x 32.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 5A
Series TE60 (60W)
Power (Watts) 60 W
No Load Power Consumption 210mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 57" (1.45m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 12V
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Bulk
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC