Hogar / DC DC Converters / TEL 15-4815WIN-HS
minImg
TEL 15-4815WIN-HS
Traco Power
Producto No:
TEL 15-4815WIN-HS
Descripción:
ULTRA COMPACT 15 WATT CONVERTER
En stock : 10
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Input (Max) 75V
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 625mA
Voltage - Input (Min) 18V
Package / Case 16-DIP Module, 5 Leads
Efficiency 87%
Mfr Traco Power
Features Baseplate
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.8 kV
Approval Agency CB, cURus
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.96" L x 0.56" W x 0.96" H (24.4mm x 14.3mm x 24.4mm)
Number of Outputs 1
Control Features -
Series TEL 15WIN-HS (15W)
Power (Watts) 15 W