TEQ 300-7216WIR
Traco Power
Producto No:
TEQ 300-7216WIR
Fabricante:
Traco Power
Descripción:
DC/DC CONVERTER 28V 302W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 80°C
Applications Industrial, ITE (Commercial), Railway
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 160V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Approval Agency CB, CE, cULus, cURus
Voltage - Output 1 28V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 6.00" L x 4.00" W x 1.52" H (152.4mm x 101.6mm x 38.6mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 10.8A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 43V
Series TEQ 300WIR (300W)
Power (Watts) 302W
Type Enclosed
Efficiency 91%