Hogar / Fixed Inductors / TFM201610ALMA2R2MTAA
minImg
TFM201610ALMA2R2MTAA
TDK Corporation
Producto No:
TFM201610ALMA2R2MTAA
Fabricante:
TDK Corporation
Paquete:
0806 (2016 Metric)
Descripción:
FIXED IND 2.2UH 1.9A 152MOHM SMD
En stock : 15787
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Current - Saturation (Isat) 2A
Inductance Frequency - Test 1 MHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1.9 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Product Status Active
Supplier Device Package 0806 (2016 Metric)
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 152mOhm Max
Inductance 2.2 µH