TGM2CB-240VAC
R-K Electronics, Inc.
Producto No:
TGM2CB-240VAC
Descripción:
RELAY TIME DELAY 10HR 3A 240V
En stock : 126
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 5
Guía del usuario
Timing Initiate Method Input Voltage
Termination Style Plug In
Delay Time 0.1 Sec ~ 10 Hrs
Circuit DPDT (2 Form C)
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Relay Type Mechanical Relay
Series -
Function On-Delay
Voltage - Supply 240VAC
Mfr R-K Electronics, Inc.
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Bulk
Contact Rating @ Voltage 3A @ 240VAC/30VDC