THAS900M300AA1C
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
THAS900M300AA1C
Descripción:
CAP ALUM 90UF 20% 300V FLATPACK
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.366" (9.30mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Voltage - Rated 300 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.433" L x 1.000" W (36.40mm x 25.40mm)
Ripple Current @ Low Frequency 600 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 900mOhm @ 120Hz
Ratings -
Series THAS
Package / Case FlatPack
Ripple Current @ High Frequency 1.02 A @ 20 kHz
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 90 µF