THD 10-2423WIN
Traco Power
Producto No:
THD 10-2423WIN
Fabricante:
Traco Power
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-15V 10W
En stock : 140
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 333mA, 333mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 9V
Series THD 10WIN (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 9 Leads
Efficiency 87%