THD 15-4823WIN
Traco Power
Producto No:
THD 15-4823WIN
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-15V 15W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -15V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 15V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 500mA, 500mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series THD 15WIN (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 8 Leads
Efficiency 90%