THF227K010P1G
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
THF227K010P1G
Descripción:
CAP TANT 220UF 10% 10V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code G
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm)
Product Status Obsolete
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 55mOhm
Series THF
Type Hermetically Sealed
Package / Case Axial
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 220 µF