THM 10-0522WI
Traco Power
Producto No:
THM 10-0522WI
Fabricante:
Traco Power
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-12V 10W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 9V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 416mA, 416mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 4.5V
Series THM 10WI (10W)
Power (Watts) 10 W
Type Isolated Module
Package / Case 24-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 85.5%