TIL113300W
onsemi
Producto No:
TIL113300W
Fabricante:
onsemi
Paquete:
6-DIP
Descripción:
OPTOISO 5.3KV DARL W/BASE 6DIP
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Current Transfer Ratio (Max) -
Input Type DC
Rise / Fall Time (Typ) -
Output Type Darlington with Base
Voltage - Isolation 5300Vrms
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) 30V
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 6-DIP
Series -
Current Transfer Ratio (Min) 300% @ 10mA
Package / Case 6-DIP (0.400", 10.16mm)
Number of Channels 1
Mfr onsemi
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.2V
Package Tube
Current - Output / Channel -
Vce Saturation (Max) 1.25V
Turn On / Turn Off Time (Typ) 350ns, 55µs
Current - DC Forward (If) (Max) 100 mA