TIM 3.5-2422SM
Traco Power
Producto No:
TIM 3.5-2422SM
Fabricante:
Traco Power
Descripción:
DC DC CONVERTER +/-12V 3.5W
En stock : 12
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 90°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -12V
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 5 kV
Voltage - Output 1 12V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.96" L x 0.57" W x 0.41" H (24.3mm x 14.4mm x 10.5mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Current - Output (Max) 146mA, 146mA
Number of Outputs 2
Voltage - Input (Min) 18V
Series TIM 3.5SM (3.5W)
Power (Watts) 3.5 W
Type Isolated Module
Package / Case 16-SMD Module, 7 Leads
Efficiency 82%