TJT5002K2J
TE Connectivity Passive Product
Producto No:
TJT5002K2J
Descripción:
RES CHAS MNT 2.2K OHM 5% 500W
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 12.99" L x 3.15" W (330.00mm x 80.00mm)
Temperature Coefficient ±260ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Screw Holes
Resistance 2.2 kOhms
Series TJT
Power (Watts) 500W