TK4SP-14CC
Autonics
Producto No:
TK4SP-14CC
Fabricante:
Autonics
Descripción:
TEMP CONTROL CRNT 2SSR 100-240V
En stock : 1
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Display Characters - Height 0.551" (14.00mm), 0.394" (10.00mm)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Output Type Analog, Solid State (2)
Control Method On/Off, Proportional (PID)
Number of Characters Per Row 4, 4
Communications Option Cards Available
Panel Cutout Dimensions Square - 45.00mm x 45.00mm
Mounting Type Panel Mount
Product Status Active
Series TK
Type Temperature Controller (RTD, Type B, C, E, G, J, K, L, N, PL-II, R, S, T, U)
Display Type LED - Green, Red Characters
Voltage - Supply 100 ~ 240VAC
Mfr Autonics
Input Range -200°C ~ 2300°C, -328°F ~ 4172°F