TLCD476M008RTA
KYOCERA AVX
Producto No:
TLCD476M008RTA
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP TANT 47UF 20% 8V 1206
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code D
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 8 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 7Ohm
Series TLC
Type Molded
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 47 µF