TLCU226M006XTA
KYOCERA AVX
Producto No:
TLCU226M006XTA
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code U
Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. -
ESR (Equivalent Series Resistance) 12Ohm
Series TLC
Type Molded
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 22 µF