TLD5S10AH
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TLD5S10AH
Paquete:
DO-218AB
Descripción:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO218AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 212A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 2800W (2.8kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AB
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V