TLD6S18AH
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TLD6S18AH
Descripción:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC DO218AB
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 158A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 20V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3600W (3.6kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 29.2V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 18V