TLD8S10AH
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TLD8S10AH
Descripción:
TVS DIODE 10VWM 17VC DO218AB
En stock : 1475
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 388A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 11.1V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V