TLD8S12AH
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TLD8S12AH
Paquete:
DO-218AB
Descripción:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO218AB
En stock : 1304
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 332A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 13.3V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AB
Series Automotive, AEC-Q101
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 19.9V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 12V