TLD8S26AH
Taiwan Semiconductor Corporation
Producto No:
TLD8S26AH
Paquete:
DO-218AB
Descripción:
6600W, 30.4V, 5%, UNIDIRECTIONAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 157A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 6600W (6.6kW)
Product Status Active
Supplier Device Package DO-218AB
Series Automotive, AEC-Q101, TLD8S
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Package / Case DO-218AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V