TLV27L2CDGK
Texas Instruments
Producto No:
TLV27L2CDGK
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
8-VSSOP
Descripción:
IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8VSSOP
En stock : 382
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Voltage - Supply Span (Max) 16 V
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Output Type Rail-to-Rail
Slew Rate 0.06V/µs
Gain Bandwidth Product 160 kHz
Mounting Type Surface Mount
Current - Supply 7µA (x2 Channels)
Current - Input Bias 1 pA
Product Status Active
Supplier Device Package 8-VSSOP
Voltage - Input Offset 500 µV
Series -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Voltage - Supply Span (Min) 2.7 V