TM-7EP105
Nidec Components Corporation
Producto No:
TM-7EP105
Descripción:
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN TOP
Guía del usuario
Termination Style PC Pins
Tolerance ±10%
Number of Turns 3
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension Round - 0.283" Dia (7.20mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Resistance 1 MOhms
Series TM-7
Power (Watts) 0.5W, 1/2W