TMC0102R000FE02
Vishay Dale
Producto No:
TMC0102R000FE02
Fabricante:
Vishay Dale
Descripción:
RES CHAS MNT 2 OHM 1% 12.5W
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 250°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.405" (10.29mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flanges
Resistance 2 Ohms
Series TMC
Power (Watts) 12.5W