Hogar / Fixed Inductors / TMPC 1265HPV-100MG-D
minImg
TMPC 1265HPV-100MG-D
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Producto No:
TMPC 1265HPV-100MG-D
Descripción:
10 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR S
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 15.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.256" (6.50mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 10 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.531" L x 0.492" W (13.50mm x 12.50mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 16.5Ohm Max
Inductance 10 µH