Hogar / Fixed Inductors / TMPF 0503A-1R0MN-ABD
minImg
TMPF 0503A-1R0MN-ABD
TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
Producto No:
TMPF 0503A-1R0MN-ABD
Descripción:
1.0 UH SHIELDED MOLDED INDUCTOR
En stock : 2000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 16.5A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.122" (3.10mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.217" L x 0.209" W (5.50mm x 5.30mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 7.6mOhm Max
Inductance 1 µH