TMS320DM335DZCE135
Texas Instruments
Producto No:
TMS320DM335DZCE135
Fabricante:
Texas Instruments
Paquete:
337-BGA (13x13)
Descripción:
IC DGTL MEDIA SOC 337NFBGA
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 85°C (TC)
Non-Volatile Memory ROM (8kB)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 337-BGA (13x13)
Clock Rate 135MHz
Series TMS320DM3x, DaVinci™
Type Digital Media System-on-Chip (DMSoC)
Package / Case 337-LFBGA
Voltage - Core 1.30V
Mfr Texas Instruments
Voltage - I/O 1.8V, 3.3V