TNPW040212K9BXTD
Vishay Dale
Producto No:
TNPW040212K9BXTD
Fabricante:
Vishay Dale
Paquete:
0402
Descripción:
RES 12.9K OHM 0.1% 1/16W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±15ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Resistance 12.9 kOhms
Series TNPW
Power (Watts) 0.063W, 1/16W