TNPW040243K2BEEP
Vishay Dale
Producto No:
TNPW040243K2BEEP
Paquete:
0402
Descripción:
RES 43.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient ±25ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 0402
Ratings AEC-Q200
Resistance 43.2 kOhms
Series TNPW e3
Power (Watts) 0.063W, 1/16W