TNPW0805549KBYEA
Vishay Dale
Producto No:
TNPW0805549KBYEA
Descripción:
RES 549K OHM 0.1% 1/8W 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thin Film
Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient ±10ppm/°C
Ratings AEC-Q200
Resistance 549 kOhms
Series TNPW e3
Power (Watts) 0.125W, 1/8W