TP5KP17A
Littelfuse Inc.
Producto No:
TP5KP17A
Fabricante:
Littelfuse Inc.
Paquete:
P600
Descripción:
TVS DIODE 17VWM 27.6VC P600
En stock : 688
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 184.8A
Applications Automotive
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 18.9V
Mounting Type Through Hole
Power - Peak Pulse 5000W (5kW)
Product Status Active
Supplier Device Package P600
Series Automotive, AEC-Q101, TP5KP
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 27.6V
Package / Case P600, Axial
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 17V