TPCL106M010X40TX
KYOCERA AVX
Producto No:
TPCL106M010X40TX
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP TANT 10UF 20% 10V 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Manufacturer Size Code L
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 10 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.063" L x 0.033" W (1.60mm x 0.85mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Series TACmicrochip®, TPC
Type Molded
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 10 µF